Aktualności

INTERMODAL IN POLAND 2024

W Janowie Podlaskim trwa Kongres INTERMODAL IN POLAND 2024. Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci z całej Polski debatują na temat najważniejszych wyzwań oraz dalszej przyszłości branży intermodalnej. Miłym akcentem dla Nas było potwierdzenie utrzymania stabilnej pozycji rynkowej – w ścisłej czołówce przewoźników intermodalnych z udziałem w rynku na poziomie 5,47% wg. przewiezionej masy towarów za rok […]

Drugi TRAXX DC3 w Alza Cargo

W dniu 15.05 do naszej floty dołączyła druga lokomotywa typu TRAXX DC3 – prezentuje się dumnie, tym samym nasza firma dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków taborowych, w Polsce wśród prywatnych przewoźników towarowych.

Kolejna Gama Marathon 111ED w Alza Cargo

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 30.04 odebraliśmy kolejną lokomotywę Gama Marathon 111Ed30 o numerze 080. Jest to już druga lokomotywa w barwach CARGOUNIT, która dołączyła do naszej nowoczesnej floty. Naszym maszynistom życzymy bezpiecznej pracy 👊 👊 👍

FRACHT 2024

Dziękujemy naszym Klientom i Pracownikom za wspólny trud, który został zwieńczony tym wyróżnieniem – Lider XII Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2024

Pierwszy TRAXX DC3 w Alza Cargo

Najpierw są marzenia – potem cel i realizacja, tak to robimy w Alza Cargo, w dniu dzisiejszym odebraliśmy pierwszą z trzech zakontraktowanych na TRAKO 2023 z firmą RAILPOOL lokomotyw TRAXX DC3. Brawo My !!!

Szkolenia dla Pracowników

Szkolenia dla Pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem w transporcie kolejowym to bardzo ważny element rozwoju kultury bezpieczeństwa w Naszej organizacji. W trakcie szkoleń przeprowadzonych w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku omówiono tematykę związaną z przyczynami zdarzeń była również okazja do wymiany doświadczeń i omówienia bieżących spraw firmowych. Dziękujemy uczestnikom i prowadzącym.  

Kolejna Gama Marathon 111Ed w Alza Cargo

W dniu 31.01.2024 włączyliśmy do eksploatacji kolejną lokomotywę typu Gama Marathon 111Ed, dostawcą lokomotywy jest firma CARGOUNIT. Jest to już druga nowoczesna lokomotywa włączana do eksploatacji w 2024 roku. Obecnie flota lokomotyw będących w naszej obsłudze to 24 szt. i to nie koniec na ten rok.

Dragon 2 w Alza Cargo

Nowy rok 2024 zaczynamy ambitnie. Dzięki współpracy z „Rail Capital Partners” w dniu dzisiejszym nasza flota powiększyła się o lokomotywę E6ACTab-048 czyli DRAGON 2, … to nie koniec naszych planów taborowych. Pięknie się prezentuje z naszym logiem.

Podziękowania

Z dumą i satysfakcją odebraliśmy w dniu dzisiejszym podziękowania od Wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach Dziedzicach. Cieszymy się z każdej inicjatywy, którą wspieramy w ramach naszej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, podejmowanej przez Alza Cargo i naszych Pracowników.

Festiwal Zawodów

W dniach 16-17 listopada 2023, przedstawiciele Alza Cargo Sp. z o.o. wzięli udział w Festiwalu Zawodów. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Wydarzenie odbyło się w Technikum nr 4 przy ulicy Kilińskiego 25 w Sosnowcu. Jesteśmy przekonani, że to początek owocnej współpracy w zakresie kształcenia przyszłych kadr kolejowych.  

Polisa ubezpieczeniowa dla pracowników

W dniu 26.10.2023 Zarząd Alza Cargo Sp. z o.o. dbając o ochronę przed finansową odpowiedzialnością za szkody materialne wyrządzone pracodawcy podczas wykonywania obowiązków zawodowych na stanowiskach maszynista, rewident taboru, ustawiacz, zawarł z Towarzystwem Ubezpieczeniowym polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie jest nowatorskim produktem ubezpieczeniowym w branży kolejowej wpisującym się w strategię Odpowiedzialnego Pracodawcy realizowaną przez firmę.

Lokomotywy 311D w Alza Cargo

W dniu 18.10.2023 Alza Cargo włączyła do eksploatacji pierwszą z dwóch lokomotyw spalinowych typu 311D z numerem 016. Obie lokomotywy 016 i 018 zostały pozyskane dzięki podjętym na targach TRAKO 2023 negocjacjom i ostatecznie zawarciu kontraktu z firmą AKIEM. Lokomotywy znacząco poszerzą naszą ofertę w sektorze przewozów masowych.

Targi TRAKO

Na Targach TRAKO w Gdańsku – podpisaliśmy umowę z jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się leasingiem pojazdów szynowych RAILPOOL, na dzierżawę 3 lokomotyw Alstom Traxx DC3 Last Mile. Lokomotywy uzupełnią flotę około 30 nowoczesnych lokomotyw będących w dyspozycji Alza Cargo. Na pozyskane lokomotywy, został zaprojektowany nowy logotyp z hasłem, które odzwierciedla realizowaną skutecznie politykę […]

Spotkanie z LOCCONI

Spotkanie z Przyjaciółmi z LOCONI. Partnerskie podejście i wspólne rozwiązywanie problemów, to mocna strona naszej wieloletniej współpracy 👍

Piknik sportowy w Rozkochowie

Wakacje sprzyjają lokalnym inicjatywom sportowym. Alza Cargo z satysfakcją była jednym ze sponsorów pikniku sportowego dla dzieciaków w Rozkochowie. Uważamy, że warto wspierać takie inicjatywy

Działalność charytatywna

Alza Cargo wspiera lokalne inicjatywy, wielokrotnie mieliśmy możliwość pomagać różnym organizacjom, w ramach tej działalności firmy związanej z polityką społecznej odpowiedzialności biznesu ( CRS ), z przyjemnością wsparliśmy ostatnio wyjazd dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach Dziedzicach do ZOO we Wrocławiu. Jesteśmy przekonani, że jest to początek długofalowej współpracy. W dniu 16.06 […]

Spotkanie w Małaszewiczach

Spotkanie w Małaszewiczach z naszymi Przyjaciółmi z Bahnoperator Polska Sp. z o.o.. Podsumowaliśmy dotychczasową współpracę i omówiliśmy wspólne plany na przyszłość.  

Otwarcie Dyspozytury we Wrocławiu

W związku z sukcesywnym rozwojem firmy, w dniu 24.04.2023 we Wrocławiu, uruchomiliśmy nową dyspozyturę kolejową, filia będzie realizować zadania równolegle z dyspozyturą mieszczącą się w Katowicach. Wszystkim obecnym i nowym Pracownikom, życzymy owocnej oraz bezpiecznej pracy.